Wie is online

We hebben 314 gasten en geen leden online

Showcase

Belichtingstrapje

Maakt een serie opnamen onder, met en boven de berekende belichtingsinstelling om zo een goed res

Beschermijng tegen zand of stof

Beschadiging door zand of stof Moderne camera's bestaan uit een zeer groot aantal optische elemente

Diafragma

De grootte van de opening in een objectief waarmee wordt bepaald hoeveel licht door het objectief

Kleurbeheer

I. Inleiding: Kleurbeheer onzin of noodzaak? Wat is kleur? Kleurvisus is het vermogen van een org

Hoog Soeren

Hoog Soeren is een dorp in de gemeente Apeldoorn, in de Nederlandse provincie Gelderland. In het do

Foto

Een foto is een afbeelding vervaardigd door middel van fotografie.

AI Servo

Een methode van scherpstellen waarbij de camera continu bewegende onderwerpen volgt en probeert o

Belichtingsvergrendeling

De belichtingsvergrendeling slaat de berekende belichtingswaarde op. Als u wilt scherpstellen op

SDHC

Secure Digital High Capacity is een versie van de hierboven beschreven SD-kaart met een hogere ca

CompactFlash

CompactFlash™-geheugenkaart Een kleine, verwisselbare flashgeheugenkaart. Wordt gebruikt

Firmware

Een softwareprogramma dat in een speciaal deel van het geheugen is opgeslagen en dat ook zonder v

Verscherpingsoptie van de camera gebruiken

Welke verscherpingsoptie van de camera moet ik gebruiken? Wanneer beelden worden gedigitaliseerd, w

Workflow

Workflow is de uitdrukking die wordt gebruikt voor het proces van het downloaden van een foto in

Groen vierkantje

Een pictogram dat bij Canon EOS camera’s wordt gebruikt om het programma Volautomatisch aan

Integraalmeting

Integraalmeting met nadruk op het midden De belichtingsmeter van de camera analyseert de sc&eg

Flitsbelichtingscompensatie

Flitsbelichtingscompensatie is een aanpassing van de flitsintensiteit boven of onder de gemeten w

USB

Universal Serial Bus. Een standaard voor seriële computerinterfaces die automatische 'pl

CameraHobby! - de site voor de digitale hobbyfotograaf

De Vos

De vossenvacht is over het algemeen roodbruin, maar kan ook beige tot helderrood zijn, of zilverkleurig tot zwart. De oren zijn aan de achterzijde zwart, evenals de "sokken", de onderbenen. Sommige dieren hebben een witte staartpunt; veel vossen hebben in ieder geval enkele witte haren rond het puntje van de staart. De bovenlip is wit, evenals de bef. Op de wangen zit bij veel vossen een zwarte of bruine "traandruppel". Sommige dieren hebben een staalgrijze keel en buik, met een witte ster op de borst. In de paartijd heeft het vrouwtje, de moervos, een roze glans over de vacht aan de onderzijde.

Klik hier voor een galerie over de door mij gefotografeerde Vos in Amsterdamsche waterleiding duinen.

De vos heeft een slanke snuit en puntige rechtopstaande oren. De staart is lang, dik en ruig. Hij heeft een schouderhoogte van 35 tot 40 centimeter en staat hoog op de poten. Hij heeft een kop-romplengte van 58 tot 90 centimeter met een staart van 32 tot 48 centimeter. Hij weegt zes tot tien, soms vijftien kilogram. Mannetjes zijn over het algemeen groter dan vrouwtjes.
Vossen jagen solitair, meestal 's nachts en in de schemering, maar in onverstoorde gebieden jaagt hij liever overdag. De vos is een opportunist: hij eet bijna alles. Hij kan hard rennen, tot zestig kilometer per uur, alhoewel zes tot dertien kilometer per uur de normale snelheid is.

de Vos


Zijn prooien zijn meestal kleine en middelgrote prooidieren, zoals grote kevers, muizen en andere knaagdieren, konijnen, hazen, vogels en eieren, regenwormen en egels. Ook vruchten en bessen (vooral bramen) worden gegeten, evenals aas, placenta's en afval.
De vos leeft meestal in een groep van zo'n zes dieren. Een dominante rekel (mannetjesvos) en een dominante moervos (vrouwtjesvos) worden begeleid door meerdere moervossen, waarschijnlijk uit vorige worpen. Meestal zijn alle vrouwtjes in een groep aan elkaar verwant. Rekels worden, zodra ze volwassen zijn, uit de groep verjaagd. De ondergeschikte moervossen zijn helpers, die helpen met de opvoeding van de jongen. Soms planten in een groep meerdere moervossen zich voort. De worpen worden dan vaak samengevoegd tot één groep welpen, die bij alle moervossen mogen zogen.

Vossen leven in een hol. Het hol is zelf gegraven of van een konijn of een das. De doorsnee van de pijp (gang naar het hol) is ongeveer 20 cm. Het komt voor dat vossen zelfs hun hol delen met konijnen en dassen. Een zelfgegraven hol bevindt zich meestal in een zandbank, onder een omgevallen boom, tussen boomwortels of onder rotsen, en heeft vaak twee tot vier ingangen. Een groot hol, met meerdere ingangen, wordt een burcht genoemd. Meestal gebruiken alleen drachtige vrouwtjes het hol. Buiten het voortplantingsseizoen verblijft de vos overdag meestal op beschutte plaatsen.

Bron tekst Wikipedia